Nietykalni – Intouchables

     Jak nakręcić film, który dotyka tak delikatnego tematu, jakim jest niepełnosprawność? Czy ta sfera ludzkiego życia jest zarezerwowana tylko dla tytułów, które wyciskają z nas litry łez współczucia? Czy temat ludzi niepełnosprawnych jest nietykalny? Czy ci ludzie są Nietykalni? Na te pytania z pewnością odpowiedzieli sobie Olivier Nakache i Eric Toledano, autorzy scenariusza i reżyserzy filmu Intouchables.

     W swoim filmie Nakachele i Toledano pokazali, że ludzie niepełnosprawni są tacy sami jak my, też mają marzenia, wzloty i upadki. Potrafią się śmiać ze swojej niepełnosprawności i czerpać radość z życia. Autorzy pokazali podejście większości

Nietykalni
Nietykalni

społeczeństwa do osób niepełnosprawnych. Uprzedzenia to cechy, które charakteryzują nie tylko francuzów, na szczęście nie Drissa, asystenta z przypadku opiekującego się sparaliżowanych milionerem Phillippe (Francois Cluzet).

     Dzięki niesamowitej roli Omara Sy, który wcielił się w rolę wyluzowanego chłopaka o imieniu Driss, mieszkającego na jednym z podparyskich osiedli, możemy śmiać się do łez. Humor sytuacyjny oraz świetne dialogi sprawiają, że widz zaczyna dostrzegać, że Nietykalni wcale nie oczekują od innych współczucia lecz zrozumienia, przyjaźni i miłości.

Świetna komedia oparta na faktach, poruszająca nietykalny dla wielu temat.