Blokus

Tytuł: Blokus

Autor: Bernard Tavitian

Liczba graczy: 2-4

Gra Blokus, wprowadzona na polski rynek przez firmę Granna dowodzi, że prostota może być genialna i wciągająca. Dzięki nieskomplikowanym zasadom Blokus przyciąga do siebie całe rodziny i sprawia, że wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie czy zainteresowania kombinują, jaką taktykę obrać podczas kolejnej rozgrywki.

Gra przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, którzy dysponują 21 płaskimi elementami o różnych kształtach w czterech kolorach (każdy gracz posiada własny kolor). Wszystkie elementy składają się z od 1 do 5 kwadratów. Rozgrywka prowadzona jest w turach, na planszy składającej się z 400 pól, które należy zasłaniać posiadanymi elementami.

Gra Blokus
Gra Blokus

Warunek jest jeden – nasze elementy muszą się stykać ze sobą rogami. Po kilku kolejkach na planszy zaczyna brakować miejsca, wtedy należy tak prowadzić grę, aby pozbyć się jak największej ilości własnych elementów, blokując przy tym możliwości ruchu naszych przeciwników. Gra kończy się, kiedy żaden z graczy nie może już wstawić żadnego z posiadanych elementów. Przegrywa ten, którego kształty posiadały największa liczbę punktów – kwadratów.

Gra Blokus
Gra Blokus

Do wyprodukowania Blokusa wykorzystano wysokiej, jakości plastik. Wykonanie samej planszy i poszczególnych segmentów dla graczy jest dokładne, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dokładanie elementów. Dołączona instrukcja jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Wszystko zapakowane w kolorowe tekturowe pudełko wygląda schludnie i przyciąga uwagę.

Blokus to łamigłówka z elementami strategii, pozwalająca spędzić czas na trenowaniu szarych komórek w gronie przyjaciół, rodziny czy znajomych. Doceniona została w Australii i Finlandii gdzie uznano ją Grą Roku 2003 roku. Natomiast w Japonii i USA uzyskała tytuł Najlepszej gry planszowej i logicznej 2003.

Elementy Gra Blokus
Elementy Gra Blokus