55 x Włodzimierz Wysocki

Tytuł: 55 x Włodzimierz Wysocki
Wykonawca: Various Artists
Dystrybutor: MTJ Agencja Artystyczna
Data premiery: 2009-01-16
Nośnik: CD
Ilość nośników: 3
Rok nagrania: 2009
Indeks: 65395042

     Potrójny album z utworami Włodzimierza Wysockiego, który swoimi piosenkami próbował wyśpiewać życiowe prawdy, nie zawsze najprostsze i najłatwiejsze, w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady.

     Wśród 55 piosenek, których treści, choć powstawały ponad 30-40 lat temu, są nadal aktualne, znajdziemy między innymi kultowe „Konie narowiste” w niesamowitym wykonaniu Mirosława Czyżykiewicza. Ponadto znajdziemy tam też „Skoczek wzwyż” w interpretacji Mariana Opani, piosenkę, która swego czasu została uznana za najbardziej antykomunistyczny utwór Wysockiego oraz piosenkę „Moskwa, Odessa” śpiewaną przez Adama Nowaka a napisaną na zamówienie Aerofłotu. Omawiając ten trójpak nie można pominąć świetnego wykonania utworu „Łaźnia” przez Wiktora Zborowskiego, „Taganka” przez Aleksandra Domagarowa i Pawła Kukiza oraz „Ballada o dzieciństwie” w wykonaniu Mirosława Baki, Artura Barcisia, Mirosława Czyżykiewicza, Mariusza Kiljana, Beatę Lerach, Adama Nowaka, Annę Ozner, Magdalenę Piotrowską, Margitę Śliwowską i Artura Żmijewskiego.

55 x Włodzimierz Wysocki

55 x Włodzimierz Wysocki

     Osoby, które znają artystyczny dorobek Włodzimierza Wysockiego będą w pełni usatysfakcjonowani, zarówno wybranymi do tego zestawu piosenkami, jak i ich świetnym wykonaniem. Pozostali mają niepowtarzalną okazję poznać twórczość rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora.