Za jakie grzechy, dobry Boże?

Za jakie grzechy, dobry Boże? To pytanie mogli sobie zadawać Claude (Christian Clavier) i Marie (Chantal Lauby) Verneuil, kiedy ich trzecia córka wychodziła za mąż za Azjatę (Frederic Chau). Nic w tym dziwnego by nie byłoby, gdyby nie fakt, że ich dwie starsze córki wyszły już za mąż za Araba (Medi Sadoun) i Żyda (Ary Abittan).

Claude, katolik, konserwatysta i burżuj z francuskiej prowincji, niepozbawiony uprzedzeń i stereotypów, psuje każde spotkanie rodzinne. Co chwilę, rzuca nieprzemyślane uwagi i aluzje pod adresem któregoś z zięciów. Ciągłe spięcia i kłótnie przenoszą się na stosunki między samymi zięciami, którzy również wykazują się uprzedzaniami w stosunku do innych wyznań czy ras.

Przełomem stają się święta Bożego Narodzenia organizowane przez teściów, podczas których wszyscy starają się być mili i wyrozumiali. Ku zdziwieniu wszystkich, udaje się utrzymać dobre stosunki w rodzinie, jednak do czasu…

Za jakie grzechy, dobry Boże
Okładka filmu Za jakie grzechy dobry Boże

Najmłodsza córka Claude i Marie, Laure (Elodie Fontan), informuje rodziców o zamiarze zamążpójścia. Kiedy okazuje się że wybranek jest katolikiem, rodzice czują że los się do nich uśmiechnął. Nie wiedzą jednak że ich czwarty zięć Charles (Noom Diawara), jest czarnoskórym francuzem.

Czy możliwe jest połączenie kuchni francuskiej, azjatyckiej, żydowskiej i arabskiej? Czy z takiej mieszanki można coś sensownego ugotować i czy nie grozi to później zatruciem pokarmowym? Okazuje się że…TAK

Zachęcamy do obejrzenia komedii Philippe de Chauveron. Śmieszne teksty i humor sytuacyjny sprawią że, jeszcze długo po seansie będziecie wracać myślami do ulubionych scen i dialogów.

  • reżyseria: Philippe de Chauveron
  • scenariusz: Philippe de Chauveron i Guy Laurent
  • gatunek: Komedia